تبلیغات
فلق - ذکرهایی برای آرامش در خواب
                                               فلق

برگ سبزی است تحفه درویش
ذکرهایی برای آرامش در خواب
دوشنبه 24 آبان 1389

بسیاری از ما خواب راحت و آرامی نداریم و این مسئله میتواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد اما در اکثر موارد ریشه نا آرامی در خواب عوامل روحی است که خوابیدن این نعمت بزرگ را به کام ما تلخ میکند دین بی نظیر ما برای این  هم راهی اندیشیده است و با دستو رالعمل هایی ساده و کم هزینه و بدون عوارض دنیایی از آرامش را به ما ارزانی میدارد .

خواب خوب با ذكر الهی

قبل از خواب چه اعمالى انجام دهیم که آرامش كامل داشته باشم؟

اعمال مستحب فراوان است، شما هر ذكر و دعایى را كه قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که آرامبخش دلهاست اگر می توانید شب‏ها قبل از خواب، دو ركعت نماز و سوره «ملک» را بخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه كنید در كسب آرامش مؤثر خواهد بود. در هر حال شما هر كار مستحبى را قبل از خواب انجام دهید در كسب آرامش مؤثر خواهد بود. از صلوات غافل نباشید كه حلّال مشكلات است؛ «دعاى فرج» را زمزمه كنید و در نهایت در رختخواب كارهاى روزتان را مرور نمایید. هركدام اشتباه بوده سعى كنید جبران كنید و به فكر آن باشید كه دیگر تكرار نشود و یا اگر قابل اصلاح است اصلاح كنید. خود را به ایزد منان سپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهى لا تكلنى الى نفسى طرفة عین ابدا» ؛ خداوندا مرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی)  به خودم وامگذار.

دعاء هنگام خواب:

1- گفتن سه بار تسبیحات اربعه .

2- سه بار خواندن سوره توحید.

3- چهارده بار صلولت به نیابت 14معصوم .

4- طلب مغفرت برای تمام مومنان و مردگان .

5- گقتن تسبیحات حضرت زهرا(س) .

6- خواندن آیت الكرسی،فلق،ناس و كافرون .

7- خواندن این دعا كه به منزله ی هزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُ

بِقُدْرَتِهِ وَ یَحْكُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ

ذكر هنگام خواب

امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه هنگام خواب سه بار ذكر زیر را بگوید، مانند روزى كه از مادر متولد شده است ، از گناهان بیرون مى آید:

«الحمد لله الذى علا فقهر، و الحمد لله الذى بطن فخبر، والحمد لله الذى ملك فقدر، و الحمد لله الذى یحیى الموتى و یمیت الاحیاء و هو على كل شى ء قدیر.» ؛  همه ثناها مخصوص خداوندى است كه پیروز و غالب است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه دانا به نهان و آشكار همه چیزى است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مالک و توانا است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مردگان را زنده نموده و زندگان را مى میراند، و او بر هر چیزى توانا است .(1)

 

ذکر هنگام از خواب پریدن

خواندن این ذکر عظیم: کسی که در شب از خواب بیدار شود و اذکار زیر را بخواند و بعد از آن بگوید: «اللّهم اغْفِر لی». پروردگارا! مرا مورد عفو و بخشش خود قرار ده یا دعائی بکند خداوند جوابش را می ‌دهد و اگر وضوء بگیرد و نماز بخواند نمازش قبول می ‌شود. دعا این است.

«لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِیْكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیْرٌ. سُبْحَانَ اللهِ، وَالْحَمْدُ لِلَّهِ، وَاللهُ أَكْبَرُ. ولاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ» ؛ هیچ معبودی بجز الله نیست تنها و بی ‌شریک است و عظمت و ستایش برای اوست و بر هر چیزی تواناست ستایش و پاکی برای خداست و غیر از او خدایی نیست. حول و قوه و توکل تنها بر اوست. (2)

 

فرآوری: محمدی_گروه دین و اندیشه تبیان

منبع : سایت اطلاع رسانی آیت الله میرزا جواد تبریزی ره 


پی نوشت ها :

1- ثواب الاعمال ، ص 329.

2- صحیحین مسلم و بخاری.

ارسال شده توسط بنده خدا در ساعت 09:54 قبل از ظهر ارسال شده در:دعاها، | نظرات()
برچسب ها
رژیم صهیونیستی , تخریب مساجد به دست آل سعود , احمدی نژاد , زنان بخوانند , تومور انسان نما در شکم جوان کرمانی+ عکس , متن کامل پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب , نماز , شوره سر , سران رژیم صهیونیستی , مریم بیدادرس , جنگ نرم , خیانت های منافقین , پیام نوروزی , کاریکاتور , خانواده , بحرین , تسلیحات نظامی عربستان , مسعود رجوی , ابتذال , وهابی کافر است , استارس , راه های مهربان شدن همسر , اظهارات سران رژیم صهیونیستی , یمن , دعا برای اولاد دار شدن , تاریخچه منافقین , دعا برای زیاد شدن روزی , اظهارات جالب سران رژیم صهیونیستی , تسلیحات نظامی پیشرفته , راه های تاثیر در مرد , تسلیحات نظامی , جهاد اقتصادی , منافقین خلق , عكس احمدی نژاد , BBC فارسی , ویروس جدید , ده نمکی , لیبی , سلحشور , راهیان نور , عوامل موفقیت , دهه فجر , خمس یارانه ها , مسلمان شدن مسیحی , اخراجی های 3 , راه های موفّقیّت , خیانت های منافقین از زبان BBC فارسی + فیلم , عکس هایی از ابتذال در تاتر , تفاهم , جنین 2 سر ,