فلق

برگ سبزی است تحفه درویش
حوادث تلخ بحرین، یمن و لیبی عید را بر ما گوارا نمی‌كند
جمعه 5 فروردین 1390
متن پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب:
حوادث تلخ بحرین، یمن و لیبی عید را بر ما گوارا نمی‌كند
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود ضمن اینکه سال 1390 را سال "جهاد اقتصادی" نامگذاری کردند با اشاره به حوادث بحرین، یمن و لیبی فرمودند: «حوادث تلخی كه در برخی از كشورها نسبت به مردم انجام می‌گیرد، عید را بر ما گوارا نمی‌كند. امیدواریم خداوند متعال برای این ملتها فرج عاجلی برساند و دشمنان ملتها را با عقوبت خود مجازات كند.»

به نقل از دفتر حفظ و نشر‌ آثار آیت الله خامنه‌ای، متن کامل  پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

 یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار و سال نو را به همه‌ هم‌میهنان عزیزمان در سراسر كشور و همچنین به همه‌ ایرانیانی كه در كشورهای دیگر، در سراسر جهان ساكن هستند و همچنین به ملتهای دیگری كه برای نوروز ارزش و احترام قائل هستند، تبریك عرض می‌كنم. به خصوص تبریك می‌گویم به افراد و خانواده‌هایی كه در خدمت كشور، در خدمت انقلاب و در خدمت نظام قرار دارند؛ خانواده‌ شهیدان عزیز، جانبازان و خانواده‌های آنها، خانواده‌ مأمورانی كه در این روزها كه همه در خانه‌های خود مجتمعند، آنها سر كارهای حساس و مهم خود حضور دارند و از حضور در خانواده‌های خود محرومند.

 امیدوارم به فضل و رحمت الهی ان‌شاءالله ملت ایران سال شاد و سرشار از بركت و نعمت را در پیش داشته باشند و در همه‌ میدانها موفق و سربلند و پیروز باشند.

البته حوادث تلخی كه در برخی از كشورها نسبت به مردم انجام می‌گیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمی‌كند و مانع از این است كه انسان شادی عید را به تمامه احساس كند. امیدواریم خداوند متعال برای این ملتها ـ ملت بحرین، ملت یمن، ملت لیبی ـ فرج عاجلی برساند و دشمنان ملتها را با عقوبت خود مجازات كند.

عید نشانه‌ حركت طبیعی انسان در طول سال و ماه و روز و شب است و چون این حركت باید به سمت كمال و تعالی باشد، هر عیدی یك مقطعی است برای اینكه انسان بتواند یك مرحله‌ جدیدی را آغاز كند. ما ملت ایران به توفیق الهی و به فضل پروردگار در سال 89 توانستیم كارهای بزرگی را انجام دهیم. ما سال 89 را به نام "سال همت مضاعف و كار مضاعف" نامگذاری كردیم. خوشبختانه در سرتاسر سال، این شعار تحقق عملی پیدا كرد. می‌توانم ادعا كنم كه یكی از شعارهائی كه در طول این سالها بیشترین بهره را از توجه مردم و مسئولان و عمل آنها و انطباق وضعیت كشور با خود دارا بود و برد، همین شعار "همت مضاعف و كار مضاعف" بود كه واقعاً ملت و دولت خوشبختانه در این كار، در این حركت سالیانه، همت مضاعف و كار مضاعف را نشان دادند.

ما در زمینه‌های اقتصادی در زمینه‌های سیاسی در زمینه‌ حضور عظیم و پرشكوه مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی و انقلابی در عرصه‌ علم و فناوری و در عرصه‌ سیاست خارجی، در بخشهای مختلف، خوشبختانه كارهای بزرگی را شاهد بودیم كه هم مسئولین كشور، قوه‌ مجریه، قوه‌ مقننه و قوه‌ قضائیه انجام دادند؛ به خصوص قوه‌ مجریه در این دورانِ یك ساله كارهای بزرگی را انجام دادند كه از جمله‌ آنها همین مسئله‌ حساس و بزرگ هدفمندی یارانه‌ها‌ست، كه این كار بزرگ را شروع كردند و امیدواریم ان‌شاءالله با موفقیت كامل این كار به انجام برسد.

 آنچه كه من از مجموع احساس می‌كنم، این است كه  كشور ما بحمدالله در جاده‌ پیشرفت و تعالی حركت خوبی را آغاز كرده است. البته این حركت كه روز‌به‌روز هم شتاب بیشتری گرفته است، ناشی از زحمات و تلاشهای مسئولان و ملت در طول سالیان متمادی است؛ اما خوشبختانه این حركت هر چه گذشته است، شتاب بیشتری پیدا كرده است. مثلاً در عرصه‌ تولید علم، طبق آمارهائی كه مراكز متخصص جهانی و مراكز بین‌المللی اعلام می‌كنند، مشاركت كشور ما در پیشرفت علمی و تولید علم در دنیا بیش از یازده درصد است؛ در حالی كه ما یك درصد مردم دنیا هستیم و كشوری كه بعد از ما در این منطقه بیشترین نصیب را داشته است، كمتر از شش درصد پیشرفت داشته است. بنابراین پیشرفت كشور در عرصه‌های مختلف بحمدالله خیلی خوب بوده است.  این حركت شتاب‌آلود و همراه با جدیت و همت، ان‌شاءالله بایستی ادامه پیدا كند.

 آنچه كه در عرصه‌ مجموعه‌ مسائل كشور انسان مشاهده می‌كند كه در سال 90 باید ما آن را وجهه‌ همت خودمان قرار بدهیم، این است كه از جمله‌ اساسی‌ترین كارهای دشمنان ملت ما و كشور ما در مقابله‌ با كشور ما، مسائل اقتصادی است. البته در عرصه‌ فرهنگی هم فعالند، در عرصه‌ سیاسی هم فعالند، در عرصه‌ انحصارات علمی هم فعالند، اما در عرصه‌ اقتصادی فعالیت بسیار زیادی دارند. همین تحریم‌هائی كه دشمنان ملت ایران زمینه‌سازی كردند یا آن را علیه ملت ایران اعمال كردند، به قصد این بود كه یك ضربه‌ای بر پیشرفت كشور ما وارد كنند و آن را از این حركت شتابنده باز بدارند. البته خواسته‌ آنها برآورده نشد و نتوانستند از تحریم‌ها آن نتیجه‌ای را كه انتظار داشتند، بگیرند و تدابیر مسئولان و همراهی ملت بر ترفند دشمنان فائق آمد؛ اما دنبال می‌كنند. لذا این سال جاری را كه از این لحظه آغاز می‌شود، ما بایستی متوجه كنیم به اساسی‌ترین مسائل كشور و محور همه‌ اینها به نظر من مسائل اقتصادی است. لذا من این سال را "سال جهاد اقتصادی" نامگذاری می‌كنم و از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی می‌شوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند. حركت طبیعی كافی نیست؛ باید در این میدان، حركت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.

توجه دارید كه ما الان در این ساعت داریم وارد سومین سال دهه‌ پیشرفت و عدالت می‌شویم. البته هم در زمینه‌ پیشرفت و هم تا حدود زیادی در زمینه‌ عدالت كارهای خوبی انجام گرفته است، لیكن حركت ما باید به نحوی باشد كه بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی كلمه مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت در كشورمان قرار بدهیم. خوشبختانه با این حركتی كه در دنیای اسلام به ‌وجود آمده است، انسان احساس می‌كند كه این دهه به توفیق پروردگار برای منطقه هم دهه‌ پیشرفت و دهه‌ عدالت خواهد بود.

امیدواریم خداوند متعال شما ملت عزیز را، شما مسئولان عزیز را، شما جوانان مؤمن و خوش‌روحیه و فعال و با استعداد را مشمول لطف خود و مشمول ادعیه‌ زاكیه‌ حضرت بقیة‌الله ارواحنا فداه قرار بدهد. یاد شهدای عزیزمان را، یاد امام بزرگوار را گرامی می‌داریم و امیدواریم خداوند به بركت ارواح طیبه‌ این بزرگواران ملت ایران را مشمول رحمت و فضل و بركت و رضوان و غفران خود قرار دهد.

والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته

برچسب ها
استارس , رژیم صهیونیستی , جنگ نرم , سران رژیم صهیونیستی , اظهارات جالب سران رژیم صهیونیستی , منافقین خلق , اظهارات سران رژیم صهیونیستی , عکس هایی از ابتذال در تاتر , اخراجی های 3 , دعا برای اولاد دار شدن , متن کامل پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب , دهه فجر , خانواده , عكس احمدی نژاد , لیبی , مریم بیدادرس , ده نمکی , راه های مهربان شدن همسر , دعا برای زیاد شدن روزی , سلحشور , عوامل موفقیت , خیانت های منافقین از زبان BBC فارسی + فیلم , راه های تاثیر در مرد , خمس یارانه ها , یمن , ویروس جدید , پیام نوروزی , تسلیحات نظامی پیشرفته , خیانت های منافقین , مسلمان شدن مسیحی , ابتذال , زنان بخوانند , کاریکاتور , نماز , احمدی نژاد , تاریخچه منافقین , راهیان نور , BBC فارسی , شوره سر , جنین 2 سر , جهاد اقتصادی , تسلیحات نظامی , وهابی کافر است , تسلیحات نظامی عربستان , بحرین , تفاهم , تخریب مساجد به دست آل سعود , راه های موفّقیّت , مسعود رجوی , تومور انسان نما در شکم جوان کرمانی+ عکس ,

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic